Naujienos

Opus Optimum restauratoriai

Esame patyrusių sieninės tapybos restauratorių komanda. Eilę metų dirbdami su įvairiais meno kūrinais supratome, kad meno ir kūrybos neriboja valstybių sienos ar kalbos barjerai. Meno kalba universali, o geriausias raktas jai šifruoti tai atlikti darbai. Todėl mielai bendraminčių auditorijai pristatome savo darbus. Tikimės kad tie kas skaitys šiuos puslapius taip pat pasidalins savo įžvalgomis ir patirtimi.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Prašome stabdyti šią tvarką ir pradėti diskusiją su restauratorių bendruomene.
Šioje naujoje tvarkoje "perliukų" yra ir daugiau, tad kviečiame Kultūros ministrą diskusijai dėl šių nuostatų būtinybės.
Opus Optimum restauratoriai
Kultūra su LRT
#LRTPanorama Restauratorių sąjunga prašo Kultūros ministerijos atšaukti naują kultūros vertybių restauravimo tvarkos aprašą ir parengti naują, tariantis su restauravimo specialistais, nesumenkinant profesinių kriterijų ir nepaliekant landos korupcijai. Kultūros ministerija sako, kad tvarkos aprašas buvo keičiamas, nes ministerijoje atlikus auditą nustatyti galbūt neskaidrūs aprašo punktai ir buvo gautos rekomendacijos keisti nauja redakcija.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Mažoji studija. Daug buveinių
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Bendradarbiaujant su partneriais ir draugais iš Vokietijos, IBZ-Salzchemie GmbH &Co.KG, buvo išbandytos nano-Lime medžiagos, naudojamos suirusio tinko tvirtinimui. Profesorius Dr. Gerald Ziegenbalg, kartu su Opus Optimum ir Gudyno centro restauratoriais atliko eksperimentą ir pademonstravo tinko tvirtinimo techniką naudojant nano kalkes. Numatytas praktinis seminaras Baltijos šalių restauratorių koferencijos metu. Gaila, kad viskas nusikėlė į netolimą ateitį, tad norime pasidalinti epizodais iš šio restauratorių eksperimento. Norintiems sudalyvauti bus galimybė Baltijos šalių retauratorių trienalės metu.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Išbandėme naują įrankį aliejinių dažų valymui. Prietaisas aliejinių dažų sluoksnius veikia infraraudonaisiais spinduliais, todėl nereikia naudoti jokių cheminių preparatų, o nereikalingus senų dažų sluoksnius galima lengvai nuskusti. Labai pasistengus, netgi atidengti tapybą pasluoksniui. Šis įrankis taps nepakeičiamu pagalbininku kiekvienam medžio dirbinių restauratoriui, o mūsų atveju netgi sienų tapybos restauravimui.
Įsigyti ar pasikonsultuoti dėl įrankio naudojimo galite SPEADHEATER atsovybėje Baltijos šalims - UAB Opus Optimum.