Naujienos

Opus Optimum restauratoriai

Esame patyrusių sieninės tapybos restauratorių komanda. Eilę metų dirbdami su įvairiais meno kūrinais supratome, kad meno ir kūrybos neriboja valstybių sienos ar kalbos barjerai. Meno kalba universali, o geriausias raktas jai šifruoti tai atlikti darbai. Todėl mielai bendraminčių auditorijai pristatome savo darbus. Tikimės kad tie kas skaitys šiuos puslapius taip pat pasidalins savo įžvalgomis ir patirtimi.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Restauratoriai, kaip niekas geriau, žino, kad laikas nepagaili nieko. Prieš 40 metų sukurtas kūrinys, buvo gerokai "pasiligojęs". Nieko nuostabaus, kas gi, iš mūsų per 40 metų nebuvo pas daktarus. Su autore ne vieną valandą praleidome keliaudami laiku į tą, atrodo netolimą, bet dabar juokingai atrodančią epochą, kai laidiniai telefonai vis dar buvo "defictas", o pakalbį iš Alytaus į Vilnių reikėjo užsakyti per operatorę. Tačiau net ir juokiantis iš to laikmečio buities kuriozų, neapleidžia keistas jausmas. Kiek reikėjo turėti pasišventimo kūrybai, darbo nebijojimo, kad imtis tokio sudėtingumo ir mąsto kūrinių. Kažin, ar kas dabar tam ryžtųsi? Gal ir ryžtųsi, bet ar įveiktų? Gal reikėtų prie tokių kūrinių skaityti paskaitas dabartiniams Dailės akademijos studentams? Nenorėčiau tikėti, kad tai - paminklas sgrafito freskai Lietuvoje.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Mūsų komandai smagu buvo padirbėti Alytaus kultūros centre, kur prieš 40 metų dailininkai Romas Dalinkevičius ir Nijolė Vilutytė sukūrė nepaprastai sudėtingą darbą "Audėjos", didžiulės apimties kūrinys atliktas trijų sluoksnių sgrafito ir freskos technika. Nuvalius dulkes ir nešvarumus atsiskleidė sienų tapybos spalvos, o sutvarkius įtrūkimus ir smulkias netektis išryškėjo kompozicijos detalės, išpjaustytos ir tapytos ant trijų spalvų tinko.
Su autore Nijole Vilutyte mintimis perėjome ir prisiminėme visą kūrybos procesą. Dėkojame, kad mielai dalinosi savo patirtimi ir šios sudėtingos technikos paslaptimis.
Linkime sėkmės Alytaus kultūros centro valdytojams ir tikimės, kad saugosite šį nuostabų kūrinį ir juo galėsime džiaugtis dar daugelį metų.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai
Renesansinės Siesiku pilies Renesansas XXI - ame amžiuje.
Opus Optimum restauratoriai
Opus Optimum restauratoriai updated their cover photo.